رمز عبور نام کاربري
 
 
منوي اصلي

صفحه اصلي

درباره ما

فعالیت های شرکت

 لينك هاي مفيد

 آرشيو خبرها

 آرشيو مقالات

 تماس با ما

 ارسال ايميل


جستجومقالات سايت
· معرفی سیستم مه پاش مرغداری، گاوداری ، گلخانه ای و..... ( سیستم مهپاش چیست )
· مزایای سیستم مه پاش برای مرغداری ، گاوداری ، پرورش قارچ ، گلخانه ، ویلا ، باغ و رستوران
· خنک سازی گلخانه ، مرغداری ، باغ ، رستوران و .... با رطوبت سیستم مه پاش سرد
· نکات مهم در سیستم مه پاش و استفاده از نازل مه پاش
· قیمت سیستم مه پاش (هزینه سیستم میست)
· نازل مه پاش

تصاویر برتر 
معرفی سیستم مه پاش مرغداری، گاوداری ، گلخانه ای و..... ( سیستم مهپاش چیست )
سیستم مه پاش نازلی  ( سیستم میست یا مه ساز )که با نام سیستم فوگر یا رطوبت ساز نازلی نیز معروف است، یک ابزار بسیار موثر و کارا جهت خنک سازی و تامین رطوبت فضاهای بزرگ یکپارچه نظیر گلخانه های پرورش گل و گیاه و قارچ، سالن های پرورش دام و طیور، سوله ها و فضاهای باز یا بسته صنعتی، فضاهای باز تفریحی، پارک ها و غیره می باشد. در این پست به این سوال می پردازیم که سیستم مه پاش چیست و سیستم مه پاش سرد چگونه کار می کند؟


 سیستم مه پاش سرد ( میست یا سیستم فوگر) امروزه به طور خاص جهت خنک سازی و تامین رطوبت گلخانه ها و یا سالن های پرورش دام و طیور که در تابستان با مشکل بزرگ رطوبت پایین و گرمای زیاد محیط  یا گردو خاک و آلودگی مواجه می باشند کاربرد بیشتری یافته است زیرا رطوبت پایین و دمای بالا در این محیط ها باعث کاهش شدید تولید محصول شده و مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد .

اساس کار سیستم مه پاش بر اصل تولید ذرات بسیار ریز آب در حدود اندازه تقریبی بین 3 تا 20 میکرون ( بسته به نازل مه پاش مورد استفاده) و پخش آنها به طور یکنواخت در کل محیط می باشد که این ذرات به دلیل ریزی و سبکی فوق العاده و نسبت بالای سطح به حجم در هوا به صورت معلق در آمده و با جذب سریع گرمای موجود درفضا تبخیر می شوند و فضا را خنک کرده و رطوبت داخل فضا را افزایش می دهد، بدون اینکه مه پاش یچگونه اثری از خیسی بر روی سطح کف از خود باقی بگذارد.

سیستم مه پاش سرد یک ابزار بسیار موثر و کارا جهت خنک سازی و تامین رطوبت فضاهای بزرگ یکپارچه نظیر گلخانه های پرورش گل و گیاه و قارچ، سالن های پرورش دام و طیور، سوله ها و فضاهای باز یا بسته صنعتی، فضاهای باز تفریحی، پارک ها و غیره می باشد. سیستم مه پاش مخصوصا جهت خنک سازی و تامین رطوبت گلخانه ها و یا سالن های پرورش دام و طیور که در تابستان با مشکل بزرگ رطوبت پایین و گرمای زیاد محیط مواجه می باشند کاربرد بیشتری یافته است زیرا رطوبت پایین و دمای بالا در این گونه محیط ها باعث کاهش شدید تولید محصول شده و مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد .

اساس کار  سیستم مه پاش بر اصل تولید ذرات بسیار ریز آب در حدود اندازه تقریبی بین 3 تا 20 میکرون ( بسته با نازل مهپاش مورد استفاده) و پخش آنها به طور یکنواخت در کل محیط می باشد که این ذرات به دلیل ریزی و سبکی فوق العاده و نسبت بالای سطح به حجم در هوا به صورت معلق در آمده و با جذب سریع گرمای موجود درفضا تبخیر می شوند و فضا را خنک کرده و رطوبت داخل فضا را افزایش می دهد، بدون اینکه هیچگونه اثری از خیسی بر روی سطح کف از خود باقی بگذارد.

در سیستم رطوبت زن و خنک کننده مه پاش از اصل خفقان یا کاهش ناگهانی فشار از یک فشار بالا به یک فشار پایین برای تبخیر آب استفاده می شود که شکل شماتیک زیر از اجزاء سیستم، نحوه عملکرد آن را نشان می دهد. در این حالت با ایجاد مه سرد محیط خنک می شود.

- پمپ پیستونی فشار بالا :

این پمپ ها در اندازه ها و فشار های مختلف و توسط تولید کنندگان متعددی تولید می شوند و از اجزاء اصلی ولاینفک یک سیستم مه پاش می باشد. پمپ سیستم مه پاش یا یک الکترو موتور به صورت مستقیم یا کوبله شده استفاده می شود.

2- شیر تنظیم فشار:

این شیر ها را به منظور تنظیم فشار و دبی خروجی پمپ متناسب با تعداد و اندازه نازل مه پاش مورد استفاده در هر پروژه بر روی خروجی پمپ پر فشار نصب می نمایند.

- فیلتر آب:

فیلتر آب در مسیر ورودی پمپ قرار داده می شود تا از ورود ذرات جامد ریز موجود در آب به داخل پمپ و سپس نازل های مه پاش جلوگیری نماید.

4- شیلنگ ها ی پرفشار:

به جهت رساندن آب پر فشار به سر نازل های مه پاش استفاده می شوند. شیلنگهای سیم دار تفلون یا لاستیکی فشار قوی یا پلی آمید از انواع شیلنگ های مورد استفاده در طراحی و اجرای سیستم مه پاش می باشند.

5- نازل های مه پاش:

این نازل ها که در اندازه ای مختلف از 0.1 تا 0.5 میکرون تولید می شوند به جهت تبدیل آب پر فشار به درات ریز آب مورد استفاده قرار می گیرند. نازل های مه پاش استیل ، برنجی یا سرامیکی باید ضد چکه باشند. در انتهای هر نازل مهپاش یک سوپاپ وجود دارد که مانع از چکه کردن آن می شود.

- سختی گیر:

در مناطقی که کیفیت آب پایین است و املاح زیادی دارد، برای جلوگیری از بسته شدن نازلهای مه پاش به وسیله ته نشینی املاح باید از سختی گیر استفاده نمود تا املاح اضافی آب گرفته شده و از ته نشیتی بر روی منافذ نازل ها جلوگیری شود. این کار دوام و عمر سیستم مهپاش را افزایش می دهد.

7- گرم کن آب:

اگر بخواهیم از مه پاش در فصول سرد سال استفاده نماییم بهتر است برای جلوگیری از سرد شدن محیط از آب گرم در سیستم مه پاش استفاده نماییم و به همین منظور بنا به درخواست مصرف کننده یک عدد گرمکن آب در مسیر آب ورودی به پمپ قرار می گیرد.

8- دماسنج و رطوبت سنج

به جهت کنترل دما و رطوبت محیط مورد استفاده قرار می گیرد

9- برد کنترل:

بنا به نیاز سیستم مه پاش و در خواست مشتری یک عدد برد کنترل شامل کنترلرهای مورد نیاز بر روی سیستم مهپاش نصب خواهد شد.


کابرد های سیستم مه پاش - مه ساز

سیستم مه پاش با کارایی فوق العاده خود برای موارد ذیل به کار می رود:

1- خنک سازی محیط

2- رطوبت زنی

3- کنترل آفات ( با استفاده از کنترل دما ورطوبت محیط از انتشار آفاتی که در اثر رطوبت پایین و دمای بالا منتشر می شوند جلوگیری می کند. )

4- کنترل گرد و غبار و بوی بد ( با مرطوب شدن هوا و انتشار ذرات ریز آب در فضا ذرات گرد و غبار و بوی بد محیط در این ذرات آب حل شده و با تهویه فضا از محیط خارج شده و یا ته نشین می شوند. )

5- سم پاشی و کود دهی ( سم ها و کودهای مایع را می توان به وسیله این سیستم به صورت یکنواخت در کل فضا پخش نمود. )

برای سفارش سیستم مه پاش یا قطعات سیستم مهپاش و نازل مه پاش ( نازل فوگر ) و همینطور اطلاع از هزینه و قیمت سیستم مه پاش ( سیستم مه ساز ) مرغداری یا گاوداری ، سیستم مه پاش گلخانه ای یا رستوران و  استخر با شماره زیر تماس بگیرید.

09126806297

از محصولات شرکت در منوی گالری محصولات در بالای صفحه بازدید کنید.

کلمات کليدي : سیستم مه پاش ، نازل مه پاش ، سیستم فوگر ، سیستم میست ، سیستم مه پاش مرغداری ، سیستم مهپاش مرغداری ، مه پاش مرغداری ، سیستم مهپاش مرغداری ، قیمت مه پاش مرغداری ، قیمت مهپاش مرغداری ، هزینه مهپاش ، هزینه مه پاش مرغداری ؛ مه پاش چیست ، مهپاش چیست ، مه پاش سرد ، مهپاش سرد ، مه پاش مرغداری گوشتی ، مهپاش مرغداری گوشتی ، مه پاش مرغداری ، مهپاش مرغداری

© کپی رایت توسط : نازل مه پاش، سیستم مه پاش، سیستم میست ، سیستم رطوبت ساز ؛ فوگر، مه پاش گلخانه (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 24 ارديبهشت ماه ، 1391 (31911 مشاهده)

[ بازگشت ]