رمز عبور نام کاربري
 
 
منوي اصلي

صفحه اصلي

درباره ما

فعالیت های شرکت

 لينك هاي مفيد

 آرشيو خبرها

 آرشيو مقالات

 تماس با ما

 ارسال ايميل


جستجومقالات سايت
· معرفی سیستم مه پاش مرغداری، گاوداری ، گلخانه ای و..... ( سیستم مهپاش چیست )
· مزایای سیستم مه پاش برای مرغداری ، گاوداری ، پرورش قارچ ، گلخانه ، ویلا ، باغ و رستوران
· خنک سازی گلخانه ، مرغداری ، باغ ، رستوران و .... با رطوبت سیستم مه پاش سرد
· نکات مهم در سیستم مه پاش و استفاده از نازل مه پاش
· قیمت سیستم مه پاش (هزینه سیستم میست)
· نازل مه پاش

تصاویر برترسیستم مه پاش ( سیستم مه پاش چیست؟ )، معرفی اجم

سیستم مه پاش یا سیستم مه ساز امروزه بسیار اهمیت دارد. بسیاری از شما به دنبال یک روش برای خنک کردن و تامین رطوبت مرغداری ، گاوداری ، گلخانه ویلا یا .... می باشید. شاید مه پاش یا سیستم مه پاش نازلی روشی باشد که بساری آن را به شما توصیه کرده باشند. مه پاش مرغداری گوشتی، مه پاش سالن پرورش قارچ ، سیستم مهپاش گاوداری سا سیستم مه پاش گلخانه را شاید دیده باشید. ولی سیستم مه پاش چیست؟

 سیستم مهپاش ( سیستم مه پاش ) که با نام سیستم رطوبت ساز نازلی ، سیستم میست یا فوگر یا مه ساز نیز مشهور است یک ابزار بسیار موثر و کارا جهت خنک سازی و تامین رطوبت فضاهای بزرگ یکپارچه نظیر گلخانه های پرورش گل و گیاه و قارچ، سالن های پرورش دام و طیور، سوله ها و فضاهای باز یا بسته صنعتی، فضاهای باز تفریحی، پارک ها و غیره با استفاده از نازل مهپاش و ایجاد مه سرد می باشد.این سیستم مخصوصا جهت خنک سازی و تامین رطوبت گلخانه ها و یا سالن های پرورش دام و طیور که در تابستان با مشکل بزرگ رطوبت پایین و گرمای زیاد محیط مواجه می باشند کاربرد بیشتری یافته است زیرا رطوبت پایین و دمای بالا در این گونه محیط ها باعث کاهش شدید تولید محصول شده و مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد . امروزه استفاده از سیستم یا دستگاه مه پاش در مرغداری گوشتی ، گاوداری ، گلخانه و پرورش قارچ امری ضروری است. امروزه سیستم مهپاش برای مرغداری گوشتی یکی از مهمترین اجزای مرغداری می باشد.

سیستم مهپاش یا مه پاش سرد مخصوصا جهت خنک سازی و تامین رطوبت گلخانه ها و یا سالن های پرورش دام و طیور که در تابستان با مشکل بزرگ رطوبت پایین و گرمای زیاد محیط مواجه می باشند کاربرد بیشتری یافته است زیرا رطوبت پایین و دمای بالا در این گونه محیط ها باعث کاهش شدید تولید محصول شده و مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد .

اساس کار  سیستم مه پاش سرد بر اصل تولید ذرات بسیار ریز آب در حدود اندازه تقریبی بین 3 تا 20 میکرون ( بسته با نازل مه پاش مورد استفاده) با استفاده از نازل مهپاش و پخش آنها به طور یکنواخت در کل محیط می باشد که این ذرات به دلیل ریزی و سبکی فوق العاده و نسبت بالای سطح به حجم در هوا به صورت معلق در آمده و با جذب سریع گرمای موجود درفضا تبخیر می شوند و فضا را خنک کرده و رطوبت داخل فضا را افزایش می دهد، بدون اینکه هیچگونه اثری از خیسی بر روی سطح کف از خود باقی بگذارد.

در سیستم رطوبت زن و خنک کننده مه پاش یا دستگاه مه ساز سرد از اصل خفقان یا کاهش ناگهانی فشار از یک فشار بالا به یک فشار پایین برای تبخیر آب استفاده می شود که شکل شماتیک زیر از اجزاء سیستم مهپاش متشکل از نازل مهپاش ، نحوه عملکرد آن را نشان می دهد.

- پمپ پیستونی فشار بالا :

این پمپ ها در اندازه ها و فشار های مختلف و توسط تولید کنندگان متعددی تولید می شوند و از اجزاء اصلی ولاینفک یک سیستم مه پاش می باشد.

2- شیر تنظیم فشار:

این شیر ها را به منظور تنظیم فشار و دبی خروجی پمپ متناسب با تعداد و اندازه نازل مهپاش مورد استفاده در هر پروژه بر روی خروجی پمپ پر فشار نصب می نمایند. به این ترتیب می توان فشار ورودی به سیستم مه پاش را تنظیم کرد. فشار مناسب از خرابی نازل مه پاش و سایر اجزای سیستم مهپاش ( دستگاه مه پاش ) جلوگیری میکند.

- فیلتر آب:

فیلتر آب در مسیر ورودی پمپ قرار داده می شود تا از ورود ذرات جامد ریز موجود در آب به داخل پمپ و سپس نازل مه پاش جلوگیری نماید. این کار باعث دوام سیستم مهپاش می شود.

4- شیلنگ ها ی پرفشار:

به جهت رساندن آب پر فشار به سر نازل مه پاش استفاده می شوند. در سیستم مه پاش از انواع شیلنگ های سیم دار تفلون یا لاستیکی یا شیلنگ پلی آمید استفاده می شود.

5- نازل های مه پاش:

این نازل ها که در اندازه ای مختلف از 0.1 تا 0.5 میکرون تولید می شوند به جهت تبدیل آب پر فشار به درات ریز آب مورد استفاده قرار می گیرند. نازل مه پاش دارای انواع برنجی و استیل با سر سرامکی یا استیل می باشند. بر اساس نیاز سیستم مه پاش از اندا زه ها و تعداد متفاوت نازل استفاده می شود.

- سختی گیر:

در مناطقی که کیفیت آب پایین است و املاح زیادی دارد، برای جلوگیری از بسته شدن نازل مه پاش و از کاز افتادن سیستم مهپاش به وسیله ته نشینی املاح باید از سختی گیر استفاده نمود تا املاح اضافی آب گرفته شده و از ته نشیتی بر روی منافذ نازل مهپاش جلوگیری شود.

7- گرم کن آب:

اگر بخواهیم از سیستم مه پاش در فصول سرد سال استفاده نماییم بهتر است برای جلوگیری از سرد شدن محیط از آب گرم در سیستم مهپاش استفاده نماییم و به همین منظور بنا به درخواست مصرف کننده یک عدد گرمکن آب در مسیر آب ورودی به پمپ قرار می گیرد.

8- دماسنج و رطوبت سنج

به جهت کنترل دما و رطوبت محیط مورد استفاده قرار می گیرد. این سنسور ها یه سیستم مه پاش دستور داده و سیستم را کنترل می کنند.

9- برد کنترل:

بنا به نیاز سیستم مه پاش و در خواست مشتری یک عدد برد کنترل شامل کنترلرهای مورد نیاز بر روی سیستم نصب خواهد شد. این برد به صورت خودکار سیستم مه پاش را خاموش و روشن می کند.
 


کابرد های سیستم مه پاش - مه ساز

سیستم مه پاش با کارایی فوق العاده خود برای موارد ذیل به کار می رود:

1- خنک سازی محیط

2- رطوبت زنی

3- کنترل آفات ( با استفاده از کنترل دما ورطوبت محیط از انتشار آفاتی که در اثر رطوبت پایین و دمای بالا منتشر می شوند جلوگیری می کند. )

4- کنترل گرد و غبار و بوی بد ( با مرطوب شدن هوا و انتشار ذرات ریز آب در فضا ذرات گرد و غبار و بوی بد محیط در این ذرات آب حل شده و با تهویه فضا از محیط خارج شده و یا ته نشین می شوند. )

5- سم پاشی و کود دهی ( سم ها و کودهای مایع را می توان به وسیله سیستم  مهپاش به صورت یکنواخت در کل فضا پخش نمود. ) در این حالت باید محلول بتواند از نازل مهپاش عبور کند.

شما می توانید برای مشاوره در مورد سیستم مه پاش یا سفارش اجزای سیستم مهپاش یا نازل مه پاش با شماره 09126806297 تماس بگیرید

از محصولات شرکت در منوی گالری محصولات در بالای صفحه بازدید کنید.کلمات کليدي : سیستم مه پاش ، سیستم مهپاش ، نازل مه پاش ، سیستم میست ، سیستم فوگر ، مه پاش نازلی، مرغداری ، گاوداری ، گلخانه ، نازل مه پاش تایوانی ، رطوبت ساز نازلی ؛ نازل مه پاش تایوانی ، مه پاش ، نازل مهپاش تایوانی ، مهپاش ، سیستم مه پاش مرغداری ، سیستم مه پاش گاوداری ،سیستم مهپاش مرغداری ، سیستم مهپاش گاوداری ، مه پاش سرد ، مهپاش سرد ، استفاده از مه پاش در مرغداری گوشتی

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 24 ارديبهشت ماه ، 1391 توسط admin  چاپ مطلب

 

مرتبط با موضوع :

 سیستم مه پاش نازلی راه مقابله با گرما و ...  [پنجشنبه، 1 فروردين ماه ، 1398]
 سیستم مه پاش، طراحی، اجرا و فروش قطعات  [سه شنبه، 2 خرداد ماه ، 1391]
 فروش نازل مه پاش ( نازل فوگر )  [چهارشنبه، 27 ارديبهشت ماه ، 1391]
 سیستم مه پاش ( سیستم میست )، استفاده و مزایا  [يكشنبه، 24 ارديبهشت ماه ، 1391]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : tic22xup
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]

 
بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 3.28
تعداد آراء: 7


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب


اشتراک گذاري مطلب